Iskolán kívüli tevékenység

Iskolánkban fontosnak tartjuk, hogy a népmesék világa a gyermekek életének része legyen.

Nem kellett sokat bíztatni diákjainkat, hogy ezen a napon a mesehősök útját járjuk. Egy napra igazi hősökké válhattunk. Minden osztályban a gyerekek ma királylányok, hercegek, szerencsét próbáló legények voltak. A színpad megtelt mesehősökkel, akik egy egész iskolát mosolyra derítettek. Többen népmesét meséltek, kedvenc meséjüket rajzolták le, amiből kiállítás készült vagy egy rajzos mesekönyv. Az osztálytermek a drámajátékoktól, bábozástól voltak hangosak. A színpadon több mese is életre kelt. A kisebbek puzzle darabokból meseképeket raktak ki.

A hárompróbás történetek, a mesék színes, nyüzsgő világa, nagy élmény volt ma mindenki számára. A gyermekek énekelve vonultak végig az iskola folyosóján, hogy mások is részesüljenek a kincsekkel teli tarisznya tartalmából. Az udvaron a világra szóló lakodalom zárta az ünnepet és, hogy ne feledjék e napot minden diák emléklappal és könyvjelzővel térhetet haza.