Versenyek

Idén a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium nyújtott otthont a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny országos szakaszának. Iskolánk diákjai közül hárman is tagjai voltak az „olimpiai csapatnak”: Kabai Tünde(VII. osztály), Finta-Fekete Eszter(IX. B osztály) valamint Balogh Ádám (X. B osztály).

A megmérettetésen, ahol minden magyarlakta megye legjobbjai vetélkedtek, tanulóink is díjakat, jutalmakat érdemeltek ki. Kabai TündeIII. díjat, Balogh Ádámdicséretet szerzett, mindketten részesültek az RMDSZ Oktatási Főosztályának díjában is, amely oklevélből és könyvcsomagból állt.

Kabai Tündeévfolyamának III. helyezettjeként továbbjutott az Apáczai Csere János Magyar Nyelv, Irodalom és Kultúra Nemzetközi Tantárgyversenyre, amit 2018. április 19-22. között Székelyudvarhelyen tartanak. Gratulálunk a diákoknak és további sikereket kívánunk!