Versenyek

2015. március 7-én a Szatmárnémeti Református Gimnázium adott otthont a Hazafias Versek Versmondó Versenyének. A verseny megálmodói és szervezői elsősorban a Magyar Ifjúsági Kezdeményezés fiataljai, emellett a szervezésben részt vállalt a LiterArt Magyartanárok Egyesülete is.

A versenyen való részvételnek különös tétje van a jelentkezők számára, hiszen mindkét kategória (V-VIII illetve IX-XII) nyertese elmondhatja versét március 15-én a Petőfi Sándor szobornál valamint a Filharmóniában tartott közös, városi szintű ünnepségen.

Iskolánk diákjai kitűnően szerepeltek a megmérettetésen: Pfeifer Melany (VIII. osztály) és Sárvári Dániel (X. B osztály) első díjat nyertek a saját kategóriájukban, ők a Filharmóniában tartott ünnepségen fogják képviselni iskolánkat. Süveg Attila (VIII. osztályos tanuló) III. helyezést ért el.

Minden résztvevő és a szervezésben szerepet vállaló diákunknak gratulálunk!