Versenyek

Február 28-án több mint száz Szatmár megyei diák vett részt az V. Fürkész – helyesírási és nyelvhelyességi verseny megyei szakaszán. Az I–IV. osztályos 126 kisdiák a megyeközpontbeli Mircea Eliade Általános Iskolában, míg az V–VIII. osztályos 41 tanuló az Avram Iancu Általános Iskolában bizonyíthatta tudását. A helyesírási és nyelvhelyességi versenyt a nagyváradi székhelyű Diákokért Egyesület hirdette meg. Az I–IV. osztályosok számára központilag kidolgozott feladatsor tartalmazott egy tollbamondási részt, képrejtvényt, keresztrejtvényt, helyesírási feladványokat.. Az V–VIII. osztályos tanulók viszonylag nehéz feladatsort kaptak, kellett tollbamondást írniuk, aztán a játékos nyelvi feladatokat — szóláncokat, szóstafétát, szóanagrammát, betűrejtvényt —, valamint helyesírási gyakorlatokat kellett megoldaniuk.

A Hám János Római Katolikus Teológiai Líceumot számos diák képviselte, kiváló erdményekkel. Az első osztályos Ádámkó Balázs megyei első lett, maximális pontszámmal (150 ponttal),  míg Sályi Roland második helyen végzett (148 ponttal), a másodikos Tallián Franciska 141 pontot ért el, ezzel megyei második helyen végzett.  Ugyancsak jól szerepeltek a harmadik, negyedik osztályos valamint  az V–VIII. osztályos tanulóink is.

Az országos szakasz 2015. április 24–25-én lesz megtartva, Nagyváradon, melyen iskolánkból Ádámkó Balázs és Tallián Franciska fog részt venni.

Sok sikert kívánunk a továbbjutottaknak!

http://diakokert.ro/userfiles/file/2014/2/1-4/uj/Megyei%20Szatmar%201-4.pdf