Versenyek

Hagyományainkhoz híven január 22-én, A Magyar Kultúra Napján került megrendezésre        A mesék földjén mesemondó verseny megyei szakasza a Balcescu-Petőfi Általános Iskola szervezésében, Fehér Laura magyartanár vezetésével.

A versenyzők egy szabadon választott magyar mesével készülhettek V-VI, VII-VIII valamint         IX-XII-es korcsoportokban. Iskolánkat Szabó Boglárka (V), Volosin Csenge (VI), Makranczi Lilla (VII), Scheitli Krisztina (VIII) és Telegdy Mátyás (XI) képviselte.

Mindegyik mezőnyben közel húsz versenyző mérte össze tehetségét. Diákjaink szép eredményekkel zárták a megyei fordulót:

V-VI. osztályban: Szabó Boglárka I. hely (felkészítő: Szász Anikó), Volosin Csenge III. hely (felkészítő: Heinrich Andrea)

VII-VIII. osztályban: Scheitli Krisztina II. hely (felkészítő: Heinrich Andrea), Makranczi Lilla dicséret. (felkészítő: Czier Andrea)

Gratulálunk az eredményekhez.