Versenyek

Diákjaink idén is szép számmal vettek részt a Magyar Kultúra Hetének kulturális rendezvényein, versenyein. A rendezvénysorozat 2014. január 14-én zajlott megnyitó ünnepségén a Hám János Líceum képviseletében verset mondott Maskulik Dávid X. B osztályos tanuló.

Az ezt követő héten (január 19. és 25. között) több versenyen részt vehettek a diákok. Elsőként a már hagyománnyá vált, Mesék földjén nevű mesemondó versenyen, ahol iskolánk V. osztályos diákja, Volosin Csenge I. díjat szerzett, ezzel kiérdemelve az országos szakaszon való részvételt. Szintén ezen a mesemondó versenyen II. helyezést ért el Scheitli Krisztina VII. osztályos tanuló.

A Magyar Kultúra Hetének zárórendezvényén, a Kölcsey Ferenc Versmondó Versenyen, minden korcsoportban szerepeltek a Hám János Líceum diákjai. I. díjat szerzett Csapó-Ilyés Fruzsina, V. osztályos tanuló, valamint a középiskolások kategóriájában Telegdy Mátyás, X. B osztályos diák. II. helyezést ért el Süveg Attila, VII. osztályos tanuló. Különdíjat kaptak: Csapó-Ilyés Panna (II. osztály), Vadnay Kincső (II. osztály), Csapó-Ilyés Fruzsina (V. oszt.), Telegdy Áron (VII. osztály), Jánk Anna (VIII. osztály), Mares Eszter (X. B. osztály), Telegdy Mátyás (X. B.)

Gratulálunk!