2012. március 9-10-én iskolánk adott otthont a Vidám Versek Versmondó Versenye országos döntőjének, ahol 12 megye több mint 50 versmondó diákja versenyzett négy kategóriában. A rendezvényt az Oktatási, Kutatási, Ifjúsági és Sportminisztérium és a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség támogatta.

Megtiszteltek jelenlétükkel: Nm. Ft. Schönberger Jenő püspök atya, Ilyés Gyula polgármester úr, Kereskényi Gábor alpolgármester úr, Erdei Doloczki István képviselő úr, Buth Gigel főtanfelügyelő, Szász Piroska helyettes főtanfelügyelő, Szőcs Domokos, az Oktatási, Kutatási, Ifjúsági és Sportminisztérium Kisebbségi Oktatásért Felelős Főosztályának vezérigazgatója, Kocsis Annamária, az Oktatási, Kutatási, Ifjúsági és Sportminisztérium szaktanfelügyelője, Zsigmond Emese, a Napsugár Gyermeklap főszerkesztője, Gál Gyöngyi, Szejke Ottilia, Csapó-Ilyés Attila, a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség szaktanfelügyelői.

Eredményeink:

III-IV. osztályos kategória: Csapó-Ilyés Fruzsina II. díj

V-VI. osztályos kategória: Telegdy Áron I. díj, Jánk Anna III. díj, Süveg Attila dicséret. A Római Katolikus Püspökség különdíját Süveg Attila kapta.

Ugyancsak március 10-én szervezték meg a Hazafias Versek versmondó versenyét, ahol diákjaink szintén szép eredményeket értek el.

V-VIII. osztályos kategóriában II. díjat nyert Süveg Attila, III. díjat Maskulik Dávid, dicséretet kapott Telegdy Áron.

Gratulálunk a versmondóknak!